|| STRONA GŁÓWNA / HOME luczaj.com || BLOG "ŁUKASZ ŁUCZAJ i ROŚLINY" lukaszluczaj.pl ||


WARSZTATY DZIKIEGO GOTOWANIA - WILD COOKING WORKSHOPS
21-22 września 2024

lukasz.luczaj@interia.pl

Rzepnik & Pietrusza Wola k. Krosna (Pogórze Dynowskie, przedpole Beskidu Niskiego, SE Poland)

termin zajęć: 21.09 (sobota, od 9.00) - 22.09.2024 (niedziela do ok. 16.00), miejsce: Rzepnik 20A, powiat Krosno (w pobliżu Beskidu Niskiego i Bieszczadów).


Pełny koszt warsztatów to 1800 zł, osoby niepełnoletnie mogą przyjechać tylko z pełnoletnim opiekunem.

Rezerwacja pełna miejsca polega na wpłacie zadatku 800 zł na konto firmy:
ETNOBOTANIKA Łukasz Łuczaj, Pietrusza Wola 86, 38-471 Wojaszówka
nr konta 16 1500 1490 1214 9004 8029 0000
z dopiskiem "kurs dzikie rośliny jadalne" i podaniem daty warsztatu

Koniecznie należy zawiadomić mnie mailowo o wpłacie podając adres i TELEFON kontaktowy na wypadek odwołania warsztatów. Proszę dowiedzieć się przed wpłatą czy są jeszcze miejsca i poinformować czy chodzi o udział z noclegiem czy bez (cena ta sama).

Druga część kwoty (1000 zł) - płatna na miejscu. Do 10 dni przed warsztatami jest możliwość anulowania rezerwacji i zwrotu zadatku.

Na warsztatach pokazuję ponad 100 gatunków dzikich roślin jadalnych oraz dostępne w danym sezonie grzyby jadalne (to drugie dotyczy głównie warsztatów letnich i jesiennych, wiosną znajdujemy najwyżej 1 gatunek grzyba). Prezentowanych gatunków jest naprawdę dużo - radzę więc zaopatrzyć się w notatnik i gazety do zrobienia sobie zielnika. Demonstruję tez przyrządzenie potraw z tych roślin (ok. 10). Samo próbowanie tych potraw nie jest już formalnie częścią warsztatów, ale oczywiście dla głodnych jedzenia jest bardzo dużo - wiele potraw przyrządzam z dodatkiem np. makaronów i podobnych zapychaczy. Na warsztatach nie serwujemy mięsa poza samodzielnie złowionymi owadami.

Dla pierwszych kilku zarejestrowanych osób istnieje możliwość noclegu/noclegów w miejscu warsztatów - proszę napisać o tym w mailu to podam detale - trzeba obowiązkowo przywieźć śpiwór. Jedna sprawna łazienka (ubikacja plus wanna) :(. Można przyjechać pod wieczór w piątek: w godz. 18-22 w chacie będzie wtedy ktoś czekał, który pokaże, gdzie co jest - jest to lepszy sposób na zaczęcie warsztatów... rano jest się wypoczętym i można więcej się nauczyć. Osobom, które w piątek wyjeżdżają bardzo późno z Warszawy radzę znaleźć na piątek nocleg pod drodze.

Uczestnik warsztatów zobowiązuje się do zachowania poniższego regulaminu:

1. Uczestnicy nie jedzą żadnej rośliny na surowo bez wyraźnego wskazania, że jest jadalna także w stanie surowym (wiele z pokazywanych roślin jest jadalnych tylko po ugotowaniu).

2. Prowadzący bierze odpowiedzialność za właściwość oznaczenia gatunków roślin i grzybów – częstuje uczestników jedynie tymi rodzajami organizmów, które były tradycyjnie jedzone przez różne społeczności wiejskie na świecie, co jest potwierdzone publikacjami naukowymi. Nie bierze jednak odpowiedzialności za indywidualne nietypowe reakcje pokarmowe (spowodowane np. alergiami)...

3. Jedzenie przygotowywane jest wspólnie – za jakość przygotowania pożywienia odpowiada więc grupa jako całość. Warsztaty nie są posiłkiem restauracyjnym, ani degustacją – są sytuacją, w której grupa ludzi wspólnie przygotowuje dzikie rośliny jadalne na zasadzie społecznego współżycia.

4. Uczestnicy zobowiązują się nie nadużywać alkoholu i innych środków zmieniających świadomość. O ile bardzo umiarkowana konsumpcja alkoholu jest jak najbardziej dopuszczalna, organizator rezerwuje sobie prawo do usuwania osób naruszających ogólnie przyjęte zasady społecznego współżycia.

5. Warsztaty oparte są na pełnej wspólnej partycypacji - uczestnik na przykład kroi i czyści zebrane liście czy korzenie nie czekając, że ktoś zrobi to za niego. Jest to najważniejszy z punktów!

RELACJE Z IMPREZ KUCHNI NA DZIKO

Warsztaty dzikiej kuchni 27-28.04.2019
Warsztaty dzikiego gotowania u Łukasza Łuczaja na blogu Adama Krawczyka
White and Red Onions 1 / wrzesień/Sept 2013
White and Red Onions 2 / wrzesień/Sept 2013
White and Red Onions 3 / wrzesień/Sept 2013
Chillibite / październik/Oct 2012
Człowiek w lesie / październik/Oct 2011

Reportaż z moich warsztatów w TVN Uwaga - a TV report from my workshops

Reportaż radiowy w Trójce

październik 2009 maj 2009 wrzesień 2008 lipiec 2008 maj 2008 lipiec 2007 maj 2007 październik 2006 maj 2006 maj 2005 lipiec 2005

STRONA GŁÓWNA


Zalecana rozdz. 800x600, Standard kodowania ISO 8859-2